מבחן אמינות

מבחן אמינות
4.5 (90%) 2 votes

ביצוע מבחן אמינות בעבודה הפכו לחלק בלתי נפרד משלבי הקבלה לראיון העבודה במרבית המקומות, העסקים, המוסדות והארגונים וטוב שכך. יחד עם זאת השחיקה שהגיעה יחד עם אותם המבדקים הפכה אותם ל”עבירים” מידי על ידי מרבית אוכלוסית המועמדים, פרט אשר מקשה מאוד על מערכת ותהליך סינון המועמדים.

ביצוע מבחני אמינות תפקידם לשמש לנו כמעסיקים וכאנשי כוח אדם/מראיינים, כלי עזר במהלך סינון המועמדים לחסכון בזמן וקבלה לראיונות אישיים את אלה שהוכיחו וגילו יושרה והתאמה מבחינת תכונות האופי הכלליות הדרושות לארגון ו/או לתפקיד עצמו.

מבדקי אמינות בעבודה – תועלות מול תוצאות

חשיבות ביצוע מבחני אמינות לעבודה מתבטאת בגורמים כמו זמן, עלויות וכמות הזמן בא מנוצל המראיין. באמצעות מבדק אמינות נוכל לנתח את האישיות הכללית של האדם שלפנינו ולדעת האם להעביר אותו לשלב הבא של הראיונות או לשחרר אותו לדרכו. רבים שואלים את השאלה, מהו השלב הכדאי הראשון, האם זה ראיון העבודה האישי או דווקא מבחן האמינות. ישנם הטוענים שמבחן האמינות הארוך ראויש שידחה לאחר ראיון קצר מאחר והוא יהיה ארוך יותר בדרך כלל ואחרים הטוענים שהמשאב האנושי בארגון חשוב יותר לניצול לטובת הארגון מאשר הזמן של המועמד.

אנו ממליצים לנקוט דווקא בפעולה אחרת ולחלק בדיקת אמינות לשני חלקים – החלק של בדיקת האמינות עצמה תחילה ולאחר ראיון העבודה המורחב יותר ביצוע החלק השני של מבחן הידע והמבחנים הפסיכוטכניים אשר גוזלים זמן ארוך יותר מהמועמד לעומת מבדקי אמינות.

שינוי מבדקי אמינות – שחיקת מבחני האמינות בשנים האחרונות

חברות וארגונים רבים אינם משנים את השאלות, סדרי השאלות וסגנון השאלות במבדקי האמינות. לרוב המבדק הממוחשב שהם מקבלים מהחברה למבדקי אמינות או המכון לביצוע מבדקי אמינות ופוליגרף בצורת הפיילוט שלהם ללא כל שינוי, תוספת או התאמה. חשוב מאוד לבקש התאמה פרטנית של מבדק אמינות הן כדי לוודא כי ההיבטים הנבדקים מתאימים לחיפוש הכללי שלכם וגם כדי למנוע מצבים של מועמד שכבר ראה הכל, כלומר, היה נוכח בכמה מבחני אמינות וזוכר את השאלות וסדר השאלות בעל פה- מאפיין שעשוי לגרום לבלבול והטעיה בקרב מעסיקים רבים בזבוז זמן ברמת המעבר לשלב הבא.

האם ישנה אפשרות להתכונן למבחני אמינות?

כמובן שניתן. כפי שציינו בפסקה הקודמת, שאלות האמינות חוזרות על עצמן, ברוב המקרים ואינן משתנות בין ארגון לארגון, גם מאחר שארגונים רבים אינם דואגים לבצע ולבקש את השינויים הללו וגם מאחר שקשה מאוד לשנות את מרבית השאלות וסגנונן. לכן, לאחרי ביצוע חוזר של מבחן אמינות, קל מאוד ללמוד את השיטה לעבור את מבחן האמינות ואפילו את מבחן הידע. אף על פי כן, שיטת מבדקי האמינות ומבחני הידע נשארת בעינה ועדיין עובדת וניתנת לניתוח ואיזון גם בעת ראיון העבודה.

לטיפים ומידע נוסף בדבר יעילות מבחני ובדיקות אמינות בעבודה, צרו קשר עוד היום או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *