מבחן אמינות במחשב

מבחן אמינות במחשב
4.67 (93.33%) 3 votes

מבדקי אמינות ממוחשבים צוברים יותר ויותר מודעת בקרב הארגונים השונים. אבל האם המדיניות הרווחת של המבדקים הללו לא הפכה אותם ליותר מידי צפוי וניתנים לשליטה. ישנם כאלה אשר אינם נמצאים עם האצבע על הדופק מבחינת הרלוונטיות של מבדקי האמינות ובכך מכשילים את עצמם כבר מלכתחילה ואפילו יוצרים הוצאות מיותרות על גיוס עובדים בלתי מתאימים ובזבוז זמן של מחלקת משאבי האנוש.

אבל כיצד נוכל לייעל את מבדקי האמינות ולהפוך אותם לאפקטיביים כפי שהם היו פעם וכיצד נוכל ליצור התאמה מושלמת לארגון שלנו ולצרכים שלו בהתאמה למבדקי האמינות או מבחני אמינות ממוחשבים במקביל לראיונות העבודה?

יתרונות מבדקי האמינות הממוחשבים

בין יתרונותיו הבולטים ביותר של מבחן אמינות במחשב נמצאת ללא ספק המהירות והיכולת ליצור הקבלה מהירה בין ראיון העבודה לבין מבחן האמינות בזמן הנוח ביותר לבודק המבחן ואפילו במעמד אותו יום עמו. מבדקי האמינות הממוחשבים זכו לעליית מדרגה בשנים האחרונות בשל יכולותיהם של המעסיקים להוציא דוחות ותוצאות המבדקים כבר עם סיום המבדק על ידי העובד או המועמד ובכך חוסכים זמן רב לעובד, למעסיק ולמועמד.

חשיבות שילוב המבדקים הממוחשבים אל מול המבדקים הפרונטאליים

ביצוע מבחן אמינות במחשב אינו מוריד מחשיבותו של ביצוע ראיון העבודה עצמו ובדיקת המועמד מול הקב”ט. חשוב מאוד לדעת שהמחשב אינו רואה את שפת הגוף של המועמד, פעולה שהמראיין יכול לזהות בעת ראיון פרונטלי ובאופן מהיר במיוחד. גם עם תוצאות המועמד יצאו אמינות וללא דופי חשוב להתחיל את הראיון כאילו לא ראיתם את תוצאות המבחן כלל וליצור חוויה של ראיון מחודש שכלל אינו קשור לתוצאות המבדק, פרט להיבטים הרלוונטיים, אותם תראו לנכון לציין בפני המועמד.

מה עושים כאשר קיים חוסר איזון בין המבדק הממוחשב לזה הפרונטאלי?

חוסר איזון בין מבחן אמינות ממוחשב לבין המבדק הפרונטלי יטה את הכף לכיוון הראיון הפרונטאלי אל מול המראיין. חשוב מאוד לדעת, כי אל מבדקי אמינות ממוחשבים ישנה אפשרות להתכונן מראש אך על בן אדם בשר ודם הרבה יותר קשה להערים מאשר על המחשב.

חריגים – המועמד נכשל במבחן האמינות, האם יש לפסול על הסף?

קיימים מקרים בהם אנחנו נתקלים במועמדים בעלי לקויי למידה או קשב וריכוז, מועמדים כאלה יהיו בעלי סיכויים גבוהים שלא לעבור מבדקי אמינות ממוחשבים. על כן, חשוב מאוד לשאול את המועמד האם הוא מאובחן או קיימים בידיו אישור על ליקויים דומים ולהעדיף לראיין אותו גם באופן אישי כדי לבחון את אופי התגובות והמענה על השאלות. על אף חשיבות המבדק הממוחשב יש לקחת בחשבון שתמיד קיימים חריגים ויוצאים מן הכלל שכדאי וראוי לבחון בשנית.

ייעול ושיפור מבדקי האמינות – חשיבות הדינאמיות במבדק האמינות

כפי שפתחנו ואמרנו בתחילת המאמר, חשוב מאוד לטפל בנושא הסיזיפיות, בגבר מבחני אמינות ממוחשבים והחוסר בשינויים במבחני האמינות, היכולת לשנות את השאלות, מבנה השאלות ואפילו מבנה המבדק יועילו לנו רבות באשר לקבלת תוצאות ודוחות אמינים יותר. בחברות וארגונים רבים ניתן לראות מבחני אמינות ממוחשבים ומבדקי אמינות אשר חוזרים על עצמם, מבדקים, לכן מועמדים רבים מגיעים מוכנים לקראת הבאות, חשוב מאוד להתאים את מבנה המבחן ושאלות המבחן לחברה ולשנות אותם מעט מהמבחן והשאלות המקוריות שניתנו לכם מהמכון שיצר עבורכם את שאלון האמינות ואף לבקש את השינויים הללו באופן אישי וישיר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *